Могильна плита гробу Григор╕я XIII
у Собор╕ Святого Петра в Рим╕ з
зображенням дискус╕╖ м╕ж клириками
та вченими про реформу календаря.
 
Введення григор╕анського календаря.
Барель╓ф на могил╕ папи Григор╕я XIII
в Собор╕ Святого Петра в Рим╕.
 
Григор╕й XIII (*7 с╕чня 1502 — †10 кв╕тня 1585) — 226 Папа Римський14 травня 1572 р. по 10 кв╕тня 1585). В миру Уго Бонкомпань╖.
Життя
Уго Бонкомпань╖ народився 7 с╕чня 1502 в Болонь╖. Походив з багато╖ дворянсько╖ с╕м'╖. Вивчав право у Болонському ун╕верситет╕, а пот╕м, як квал╕ф╕кований юрист, доктор права, був радником багатьох ╓пископ╕в в Рим╕ ╕ Тридент╕. У 1565 був призначений кардиналом ╕ посланий з дипломатичною м╕с╕╓ю в Мадрид.
Понтиф╕кат
В пер╕од понтиф╕кату П╕я IV не схвалював дуже жорстких, на його думку, папських вирок╕в. Мав одного позашлюбного сина, Джакомо, яким, п╕сля отримання папсько╖ т╕ари не м╕г дуже сильно оп╕куватися в нов╕й атмосфер╕ Тридентського собору. Григор╕й XIII - останн╕й папа, про якого точно в╕домо, що в нього були позашлюбн╕ д╕ти. Велику владу над Папою мали ╓зу╖ти, театини та ╖х прихильники. Однак Григор╕ю XIII вдалося призначити кардиналами двох сво╖х плем╕нник╕в, але ╖х вплив в Римськ╕й кур╕╖ був обмеженим. Р╕дний брат папи, який ви╖хав з Болонь╖ в Рим, щоб прив╕тати Григор╕я з обранням на трон св. Петра, отримав наказ повернутися назад. Хрон╕сти п╕дкреслюють, що папа, за прикладом П╕я V, в╕в побожний спос╕б життя ╕ що нав╕ть у перш╕ роки понтиф╕кату трич╕ на тиждень сам в╕дправляв месу. У Рим╕ реформи продовжували члени нових чернечих орден╕в, покликаних в╕дродити рел╕г╕йне життя ╕ пропагувати християнськ╕ принципи в дус╕ р╕шень Тридентського собору. Великим визнанням користувалася наукова д╕яльн╕сть ╓зу╖та Роберта Белларм╕на (1542-1621), визнаного у 1930 святим, а в 1931 - доктором (вчителем) церкви. З ╕н╕ц╕ативи Папи в Рим╕ з'явилося два навчальн╕ заклади (колег╕╖). Перша колег╕я отримала п╕зн╕ше назву Григор╕анського ун╕верситету, а другого - Германська колег╕я - була призначена для н╕мецького духовенства, що походив з вищих верств сусп╕льства, ╕ покликана оздоровити мораль духовенства в Н╕мецько╖ ╕мпер╕╖. Створена була також Грецька колег╕я для навчання духовенства, призначеного для пастирсько╖ д╕яльност╕ на територ╕ях, що перебували п╕д впливом православно╖ церкви.
Григор╕й XIII прославив сво╓ ╕м'я, вв╕вши в ус╕х католицьких кра╖нах розроблений Лу╖дж╕ Л╕л╕о Григор╕анський календар. Реформа календаря л╕кв╕дувала двотижневе в╕дставання юл╕анського календаря по в╕дношенню до сонячного року. Високосн╕ роки, коли м╕сяць лютий нарахову╓ 29 дн╕в, встановлювалися р╕дше (в╕дтепер не були високосними роки, кратн╕ 100, але не кратн╕ 400, наприклад, 1700, 1800, 1900).
Григор╕й XIII активний противник Реформац╕╖.
╤нформац╕я з сайту http://uk.wikipedia.org
Використання   матер╕ал╕в сайту допуска╓ться т╕льки з ссилкою на сайт.  Стор╕нку поновлено 7 листопада 2013 року
Сайт створено 10 кв╕тня 2006 року. Василь Стеценко Шпола, Укра╖на 2006-2013