РЕЮНЬЙОН ОСТРІВ
(ФРАНЦІЯ)

 

Реюньйон
Région Réunion
 
Реюньйо?н — французький острів у групі Маскаренських островів в Індійському океані в 650 км на схід від Мадагаскару й за 180 км на південний захід від Маврикія.
Історія
Найімовірніше, першим, хто випадково відкрив острів Реюньйон, були арабські торговці. У давні часи арабські мореплавці називали цей затишний острів Діна Морґабін (Західний острів). Коли на початку XVI сторіччя португальські моряки (перші європейці, що відвідали острів) відкрили цей заселений людьми острів у 1513, то назвали його Санта Аполлонія. У 1642 році француз Жак Проні заслав на Санта Аполлонію 12 заколотників з Мадагаскару та оголосив її володінням Франції за ухвалою Людовика XIIІ.
У 1649 році його перейменували на острів Бурбон, на честь французької королівської династії. Під час Французької революції 1793 року його перейменували на острів Реюньйон, ознаменувавши цим об'єднання паризької національної гвардії з революціонерами Марселя. Минали роки, і цей острів ще не раз перейменовували, але 1848 році він став заморським департаментом Франції.
На початку 60-х років XVII століття Франція тут заснувала колонію. На острові стали насаджувати кавові й цукрові плантації, де працювали раби, привезені кораблями зі Східної Африки. Після того як 1848 року скасували рабство, уряд Франції спроваджував сюди найманих працівників, здебільшого з Індії та Південно-Східної Азії. «Різнобарвне» населення сучасного остова походить значною мірою від цих людей. З XIX сторіччя виробництво кави поволі занепало, і звідси стали експортували головно цукрову тростину. Острів став заморським департаментом Франції в 1946, заморською областю в 1972.
Територія
Реюньйон, який сягає 65 кілометрів завдовжки і 50 кілометрів завширшки, є найбільшим з груп Маскаренських островів (до них належить Маврикій, Реюньйон та Родригес). Його площа 2512 кв. км; столиця Сен-Дені; рельєф: покритий лісами, гора Піто де Ньєж (3069 м). У середині острова розташовані три вкриті зеленню кальдери, які ще називають цирками, утворені внаслідок руйнування величезного давнього вулкана. Тепер у цих місцях живуть люди. У його підпорядкуванні знаходяться п'ять незаселених островів, що заперечуються Мадагаскаром.
Населення і мова
На Реюньойні живе 785 200 чоловік. Це нащадки африканців, індійців, китайців, французів та вихідців з Південно-Східної Азії. Приблизно 90 відсотків мешканців острова католики. Хоча офіційною мовою вважається французька, між собою люди спілкуються реюньйонською креольською мовою.
Господарство
Економіка Реюньйону залежить здебільшого від цукрової тростини і від виготовлення з неї патоки та рому. Виробництво: цукор, кукурудза, ваніль, тютюн, ром. Також важливу роль відіграє туризм.
Продукти харчування
Основними продуктами харчування є рис, м'ясо, риба, квасоля і сочевиця. Окрім цукрової тростини, тут вирощують кокосові горіхи, лічжі (китайські), папайю, ананаси, капусту, салат-латук, помідори та ваніль.
Клімат
Реюньйон розташований вище південного тропіка, тому має тропічний та вологий клімат. Кількість опадів і температура можуть різнитися залежно від місцевості. Часто бувають циклони.
Матеріал використано з сайту Вікіпедія - вільна енциклопедія 
Використання   матеріалів сайту допускається тільки з ссилкою на сайт.  Сторінку поновлено 4 січня 2009 року
 Пишіть за адресою vasya_coins@rambler.ru ICQ: 321924631
Сайт створено 10 квітня 2006 року. Україна, Шпола 2006-2009 р.р.